נעים מאוד, דפי קורן

טיפולי פוריות הם תהליכים מורכבים, טיפולים פולשניים, הורמונים, גוף שמשתנה, יחס לעצמך, בין בני הזוג, המשפחה, הסביבה הקרובה – למי לספר, מה יהיו ההשלכות…. האם להמשיך בטיפול? האם להתחיל טיפול זה או אחר? בתוך כל הכאוס, חשוב לעצור רגע, לבדוק שההחלטות מתבצעות מתוך שיקול דעת. לפעמים באים אלי לתמיכה, כשרוצים מישהו אובייקטיבי לדבר אתו, כזה שיכול לראות התמונה בצורה קצת אחרת. לפעמים באים בצומת דרכים לפני החלטה חשובה. לפעמים פשוט מרגישים שמשהו במצב רוח, או באיכות החיים כבר לא כמו שהיה. התפקיד שלי הוא להתאים לך את התמיכה המתאימה. לפעמים מספיק פגישה בודדת או מספר מצומצם של מפגשים ולפעמים נשארים איתי עד תום ההריון, ואפילו היו לא מעט שחזרו בתהליך לילד השני.

החיבור בין הידע המקצועי שרכשתי לבין ניסיון החיים, הוא שהוביל אותי לבחור ללוות ולתמוך במטופלי פוריות. ילדתי שני ילדים דרך מסלול ארוך של טיפולי פוריות. למדתי ייעוץ חינוכי, טיפול זוגי ומשפחתי, עשיתי קורס בהיבטים פסיכולוגיים של פריון הריון ולידה, והתמקצעתי בטיפול CBT. משנת 2013, אני מלווה עשרות נשים וזוגות מטופלי פוריות.

כתומכת נפשית במרכז פוריות גדול, יצא לי לעבוד עם עשרות מקרים. החל מנשים צעירות שעברו הזרעה אחת ופתחו חרדות, ועד לנשים יחידניות בנות 45 או פחות שצריכות גם תרומת ביצית וגם תרומת זרע בשביל להביא ילד לעולם. נשים שעברו הרבה טיפולים ללא הצלחה, אובדן הריון, עניינים גנטיים, ניתוחים וטיפולים. כיוון שאני חיה את התחום, אין צורך לבזבז זמן בהסברים על דברים טכניים שמי שלא מכיר יתקשה להבין את כל ההשלכות מסביב.

לפעמים נראה שבין כל הריצות, אין זמן לעצור ולטפל בעצמנו, אבל בדיוק שאתם מרגישים שאיבדתם שליטה על החיים שלכם, זה הזמן לעצור ולבקש עזרה. לקבל חזרה את הכח והאמונה בעצמכם, להיות מסוגלים לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, לקחת שליטה על החיים שלכם

 

דפי קורן

אם הגעת לכאן, כנראה שרצית לדעת קצת יותר עלי.

את דרכי המקצועית התחלתי בלימודי תואר ראשון ושני (M.A) בייעוץ חינוכי באוניברסיטת חיפה ולאחר מכן המשכתי בלימודי טיפול זוגי ומשפחתי במכון שינוי ובמכון ברקאי. בהם עשיתי גם פרקטיקום.

בסיום הלימודים התמחתי ביחידה לתמיכה וטיפול משפחתי ע"ש שרה כהן במרפאה הפסיכולוגית של מרכז שניידר לרפואת ילדים.

במקביל ללימודי הטיפול המשפחתי, ועבודה עם נוער בסיכון ונפגעי נפש במסגרות שונות, עברתי טיפולי פוריות ארוכים ומתישים שערכו כ 10 שנים ובסופם הפכתי לאמא לשניים.

לאחר לידת בתי השניה והבנה שתקופת טיפולי הפוריות (והפוריות בכלל) מאחורי, היתה לי הארה שאני רוצה לשלב בין הידע המקצועי והנסיון האישי שלי ולעזור ולתמוך בנשים וזוגות בטיפולי פוריות.

למדתי קורס בנושא "היבטיים פסיכולוגיים של פריון, הריון ולידה" היחידה להשתלמויות,ביה"ס לעו"ס, אוניברסיטת ת"א. ואני חברה בקבוצת "ייעוץ נפשי בפוריות" באיל"ה (האגודה הישראלית לחקר הפוריות).

בשנים 2013-2022 עבדתי במרכז פוריות מאלף ועד טף של ד"ר איתי בר-חוה בתל-אביב שם פגשתי וליוויתי נשים וזוגות במצבי פוריות שונים: זוגות צעירים לא מוסברים או מוסברים עם מגוון בעיות, נשים יחידניות שנעזרות בתרומת זרע, נשים עם רזרבה שחלתית נמוכה או בעיות בקליטה, זוגות שנעזרים בתרומת ביצית או תרומת זרע ויחידניות שנעזרות בתרומה כפולה (תרומת זרע ותרומת ביצית) וכיוצ'.

במקביל פתחתי קליניקה פרטית בת"א בה אני עובדת עם נשים וזוגות על נושאים דומים וכן מעבירה סדנאות בנושא התמודדות עם טיפולי פוריות וכן כותבת מאמרים בנושא.

בשנים האחרונות, על מנת להעשיר את ארגז הכלים הטיפוליים שלי, למדתי C.B.T. בתל השומר במגמה של טיפול משפחתי וזוגי בראשות ד"ר נעמי אפל.

תפריט נגישות