סוגי ליווי בתהליכי פוריות

ככל שהטיפולים מתמשכים, האשה או בני הזוג המטופלים צריכים לקבל החלטות לא פשוטות לגבי המשך הטיפולים: כמה "להתקדם" בטיפול ההורמונלי ובהתערבויות הגופניות, האם להעזר בתרומות ביצית או זרע או בפונדקאות? וכו'
לא פעם מרגישה האשה המטופלת ו/או בני הזוג שהם מתקשים להתמודד עם כל המצב המתמשך,הלחצים וההשפעות הפנימיות והחיצוניות והם פונים לקבלת עזרה מקצועית.

כמי שעברה את טיפולי הפוריות במשך שנים רבות והתמודדה עם הקשיים , בנוסף לידע המקצועי שרכשתי לפני , במשך ולאחר תום טיפולי הפוריות, אני מציעה מספר שרותים למטופלי פוריות:

מה זה C.B.T. וכיצד הוא עוזר בתמיכה במטופלי הפוריות?

את גישת ה -CBT כלומר (Cognitive Behavioral Therapy)  למדתי על מנת להוסיף לארגז הכלים שלי כלים נוספים בהם אוכל להשתמש בתהליכי התמיכה בזוגות ובנשים החווים טיפולי פוריות.

C.B.T הינה גישה ממוקדת מטרה ומוגבלת בזמן וכן ממוקדת לפתרון בעיות. זהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי הכולל התייחסות למחשבות, להתנהגויות ולרגשות ושואף לחולל שינוי באחד מהפרמטרים האלה ע"מ להשפיע על השאר.

למדתי במגמה שמתמקדת בליווי הורי , זוגי ומשפחתי שנגעה גם בתחומי ההריון והלידה.

לדוגמא: הגיעה אלי מטופלת פוריות שחוותה לידה שקטה טראומתית ומפתיעה. הבחורה לא עברה תהליך של אבל ועיבוד של מה שקרה וחזרה לטיפולי הפוריות על מנת להשיג הריון נוסף ותקין.

היא נמנעה מכל דבר שיזכיר לה את הארוע, כל מבט או שאלה העלו ישר דמעות בעיניה וחייה הצטמצמו למינימום. היא החלה לחוש דיכדוך.

בעזרת כלים מה C.B.T עברנו תהליך של עיבוד הארוע , הבנה של מה שהיה שם ואיך משפיע עליה כיום. ולאחר כ 3 פגישות היא סיפרה שחזרה לחייה הקודמים. היא חזרה לצאת, לבלות ולהפגש עם אנשים שנמנע מלפגוש לפני כן עקב החשש שתעלה הטראומה.

תפריט נגישות