ליווי זוגי בתהליכי פוריות

ליווי בתהליך פוריות

פגישת ייעוץ זוגית

הליווי הזוגי מתמקד ב"איך לעבור את הטיפולים יחד". טיפולי פוריות מביאים איתם מגוון של דילמות חדשות כגון: הבנה מה בני הזוג צריכים האחד מהשני בתהליך הפוריות., רגשות אשם שעשויים להיות לגבר אם זו בעיית זרע והאישה עוברת את מרבית הטיפולים, או של האשה אם הבעיה היא באיכות הביציות או בקליטת העוברים. קשיים ביחסי מין ויצירת אינטימיות, קבלת החלטות להמשך הטיפולים (מעבר רופא/העזרות בתרומת זרע או ביצית וכו') ודרכי התמודדות שונים של כל אחד מבני הזוג. 

לדוגמא, פעמים רבות ניתן לראות שכל אחד מבני הזוג חווה ומייחס לטיפולי הפוריות באופן מסויים שלא תמיד זהה לתפיסת בן/בת הזוג.  ניתן לראות נשים שהטיפולים מאוד מעסיקים אותן. מעבר לעיניינים הטכניים, בירוקרטיים ורפואיים שצריכות לעבור ולטפל , הן עסוקות במחשבות, חששות , תהיות לגבי ההמשך וכו'  בעוד בן זוגן ממשיך לנהל את חייו שכמעט ואינם מושפעים מהטיפולים. האשה יכולה לחוות תחושות של תיסכול/בדידות ו/או אכזבה מכך. במפגשים, נוכל לדבר על דרכי ההתמודדות השונות, איך משרתות כל אחד מהם ומה ניתן לעשות כדי לחזק את תחושת ה"ביחד" והשותפות לתהליך.

דילמות נוספות שיכולות להעלות הן: את מי לשתף בטיפולים, האם זה בסדר שרק משפחה של אחד מבני הזוג תדע והשניה לא? אם לאחד מהם יש צורך לשתף חברים ולשני/ה לא, מה עושים?

מה מקומו של בן זוג בטיפולים כשרוב העיניינים הרפואיים הן של האשה, האם לוקח חלק בבירוקרטיה? מזריק לה את ההורמונים, קונה את התרופות ומשיג את התורים/אישורים/החזרים וכו'?

מה היא צריכה ממנו כשקשה? מה הוא צריך ממנה?

ובסופו של דבר והכי חשוב, הטיפולים יסתיימו, אבל הזוגיות נשארת אז איך יוצאים מהטיפולים עם זוגיות מחוזקת ולא מפורקת?

במהלך המפגשים , באמצעות כלים מה C.B.T ומהטיפול הזוגי,  נבין היכן הנקודות החשובות לבני הזוג ונחליט ביחד איך לעבוד עליהן על מנת לשפר את התחושות ולעבור את הטיפולים ביחד תוך חיזוק הזוגיות.

ניתן לשלב פגישות ייעוץ זוגי וליווי אישי (לגבר או לאשה) בהתאם לצורך.

מחיר

מחיר:

פגישה פרונטלית/טלפונית/זום (50 דקות): 320ש"ח

אנשים המתגוררים רחוק מאזור המרכז ומתקשים למצוא את התמיכה הנדרשת באזור מגוריהם. להם ולאנשים שמעדיפים להעזר בדרך זו (כגון רצון לשמור על אנונימית, חסכון בזמן, נסיעות, חניה וכו') אני מציעה ליווי טלפוני או בזום. מתוך אמונה שלי בקשר הבן-אישי הפרונטלי, אני ממליצה על מפגשים פיזיים אחת לחודש, או לפחות לקיים את הפגישה הראשונה פנים-אל-פנים

דפי קורן

דפי קורן

לקריאת רקע מקצועי וניסיון
(לחצו על התמונה )

לקביעת פגישה

כשהזוגיות מאתגרת

תפריט נגישות